فعاليتها و برنامه هاي سازماني

خانه هاي بهبودي اقدام به اخذ مجوز از سازمان بهزيستي نمايند

 

به گزارش روابط عمومي بهزيستي استان خوزستان ، آقاي عباداتي كارشناس دفتر پيشگيري و امور اعتياد بهزيستي استان اعلام كرد: مراكزي كه غالبا به صورت خانه هاي بهبودي و كمپها تا كنون فعاليت نموده اند مي بايست پس از ارتقاء سطح كيفي و كمي و گذراندن دوره هاي آموزشي ويژه، اقدام به اخذ مجوز فعاليت از سازمان بهزيستي نمايند.

وي گفت: سازمان بهزيستي استان خوزستان جهت ساماندهي و ارزيابي سطح فعاليت و اقدامات صورت گرفته در اين مراكز اقدام نموده و به مراكزي كه خود را به استانداردهاي لازم رسانيده موافقت اصولي اعطا خواهد كرد.

مراكز درمان اعتياد كوتاه مدت تيپ  B مصرف كننده مواد به مراكزي گفته مي شود كه توسط موسسه هاي غير دولتي (NGO) داراي مجوز در زمينه درمان و بازپروري معتادين و زير نظر سازمان بهزيستي تاسيس مي شوند و غالبا به صورت اقامتي كوتاه مدت ( چهار هفته تا سه ماه ) نسبت به ارائه خدمات به مراجعين اقدام مي نمايند.

شايان ذكر است آئين نامه تاسيس، مديريت و نظارت به مراكز درمان اعتياد كوتاه مدت تيپ  B  توسط سازمان بهزيستي كشور تدوين شده و به ساير استانها ابلاغ گرديده و مراحل بهينه سازي و ارتقاء كيفيت درمان در اينگونه مراكز همچنان در حال پيگيري مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم دی 1386ساعت 13:58  توسط روابط عمومی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
بسم الله الرحمن ارحیم
پیامبر اکرم فرمود خداوند باریتعالی می فرماید: الخلق عیالی اقربکم الی یوم القیامه انفعکم لعیالی
جهانیان خانواده وعیال من هستند (پس) نزدیکترین کس به من در روز قیامت سودمنترین شما به عیال من خواهد بود.
بارزترین اولویتهای دین مبین اسلام خدمت رسانی به اقشار مختلف و بالاخص افراد نیازمند جامعه می باشد و علاوه بر نتایج بسیار خوب و ایدئال کار و فعالیت در این زمینه قرآن کریم -آحادیث شریفه و متون مقدس اسلامی بر اجر و پاداش بی پایان اخروی تاکید دارند.
بی شک سازمان بهزیستی که سباق و پیشرو در امر رفع نیازهای جامعه به شکل مطلوب و دکترینه میباشد و از آنجاییکه استان خوزستان بعلل مختلفی مانند وقوع جنگ تحمیلی و فرهنگ خاص اجتماعی از آسیبهای متعددی برخودار است به همین منظور سازمان بهزیستی استان خوزستان با حمایتهای بی دریغ سازمان بهزیستی کشور و تلاشهای مخلصانه پرسنل محترم توانسته است درزمینه خدمت رسانی به اقشار محروم و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به شاخصهای قابل توجهی برسد که امید است این وبلاگ گوشه ای از فعالیتهای شبانه روزی همکاران ستادی در سطح استان را جهت افراد علاقمند به امور نیک و فعالیتهای انسان دوستانه و نیز بازدید کنندگان عزیز به تصویر بکشاند.
روابط عمومی بهزیستی استان خوزستانی

نوشته های پیشین
مرداد 1390
آبان 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
آذر 1387
دی 1386
آرشیو موضوعی
روابط عمومي
پیوندها
توانبخشي
پیشگیری
مشارکتهای مردمی
امور اجتماعی
واحد آمار
معاونت پشتيباني
مسائل شرعي مربوط به جامعه هدف
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM