فعاليتها و برنامه هاي سازماني

خانه هاي بهبودي اقدام به اخذ مجوز از سازمان بهزيستي نمايند

 

به گزارش روابط عمومي بهزيستي استان خوزستان ، آقاي عباداتي كارشناس دفتر پيشگيري و امور اعتياد بهزيستي استان اعلام كرد: مراكزي كه غالبا به صورت خانه هاي بهبودي و كمپها تا كنون فعاليت نموده اند مي بايست پس از ارتقاء سطح كيفي و كمي و گذراندن دوره هاي آموزشي ويژه، اقدام به اخذ مجوز فعاليت از سازمان بهزيستي نمايند.

وي گفت: سازمان بهزيستي استان خوزستان جهت ساماندهي و ارزيابي سطح فعاليت و اقدامات صورت گرفته در اين مراكز اقدام نموده و به مراكزي كه خود را به استانداردهاي لازم رسانيده موافقت اصولي اعطا خواهد كرد.

مراكز درمان اعتياد كوتاه مدت تيپ  B مصرف كننده مواد به مراكزي گفته مي شود كه توسط موسسه هاي غير دولتي (NGO) داراي مجوز در زمينه درمان و بازپروري معتادين و زير نظر سازمان بهزيستي تاسيس مي شوند و غالبا به صورت اقامتي كوتاه مدت ( چهار هفته تا سه ماه ) نسبت به ارائه خدمات به مراجعين اقدام مي نمايند.

شايان ذكر است آئين نامه تاسيس، مديريت و نظارت به مراكز درمان اعتياد كوتاه مدت تيپ  B  توسط سازمان بهزيستي كشور تدوين شده و به ساير استانها ابلاغ گرديده و مراحل بهينه سازي و ارتقاء كيفيت درمان در اينگونه مراكز همچنان در حال پيگيري مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۶ساعت 13:58  توسط روابط عمومی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
بسم الله الرحمن ارحیم
پیامبر اکرم فرمود خداوند باریتعالی می فرماید: الخلق عیالی اقربکم الی یوم القیامه انفعکم لعیالی
جهانیان خانواده وعیال من هستند (پس) نزدیکترین کس به من در روز قیامت سودمنترین شما به عیال من خواهد بود.
بارزترین اولویتهای دین مبین اسلام خدمت رسانی به اقشار مختلف و بالاخص افراد نیازمند جامعه می باشد و علاوه بر نتایج بسیار خوب و ایدئال کار و فعالیت در این زمینه قرآن کریم -آحادیث شریفه و متون مقدس اسلامی بر اجر و پاداش بی پایان اخروی تاکید دارند.
بی شک سازمان بهزیستی که سباق و پیشرو در امر رفع نیازهای جامعه به شکل مطلوب و دکترینه میباشد و از آنجاییکه استان خوزستان بعلل مختلفی مانند وقوع جنگ تحمیلی و فرهنگ خاص اجتماعی از آسیبهای متعددی برخودار است به همین منظور سازمان بهزیستی استان خوزستان با حمایتهای بی دریغ سازمان بهزیستی کشور و تلاشهای مخلصانه پرسنل محترم توانسته است درزمینه خدمت رسانی به اقشار محروم و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به شاخصهای قابل توجهی برسد که امید است این وبلاگ گوشه ای از فعالیتهای شبانه روزی همکاران ستادی در سطح استان را جهت افراد علاقمند به امور نیک و فعالیتهای انسان دوستانه و نیز بازدید کنندگان عزیز به تصویر بکشاند.
روابط عمومی بهزیستی استان خوزستانی

نوشته های پیشین
مرداد ۱۳۹۰
آبان ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۶
آرشیو موضوعی
روابط عمومي
پیوندها
توانبخشي
پیشگیری
مشارکتهای مردمی
امور اجتماعی
واحد آمار
معاونت پشتيباني
مسائل شرعي مربوط به جامعه هدف
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM